ISDN TELEFONY

ISDN telefony a ISDN terminály NT jsou zařízení určená pro provoz výhradně na ISDN přípojkách. A to zejména u poskytovatelů připojení O2, T-mobile a Vodafone. ISDN NT terminály od předních výrobců Elcon, Sphairon a Aethra lze rozdělit na dvě skupiny.

  1. standardní NT terminál označovaný jako Elcon NTBA 2B1Q Standard nebo Aethra  NT1/BA 2B1Q. Jsou osazeny jedním konektorem RJ12 pro připojení ISDN přípojky a 2x konektorem RJ45 pro S0 sběrnici. Tyto standardní NT terminály jsou určeny zejména pro připojení digitálních telefonních ústředen k ISDN digitální přípojce nebo ISDN telefonů. Neobsahují analogové porty a nelze připojit běžný telefon nebo analogovou ústřednu.
  2. NT plus terminály označení Elcon NT1+2a/b 2B1Q, Sphairon NT1PLUS NT1+ nebo Aethra NT1 PLUS 2B1Q TRQ2102. Jsou osazeny konektorem RJ12 pro připojení ISDN přípojky, 2x RJ45 pro sběrnici a 2x konektorem RJ12 pro analogová zařízení. NT plus terminály obsahují navíc 2x převodník pro běžný analogový telefon, analogovou telefonní ústřednu nebo jiný přístroj.

ISDN telefony jsou určeny pro připojení na digitální ISDN linku. Musí být připojeny na výstup sběrnice NT1 standard nebo NT1+. Předností ISDN telefonů je vysoká kvalita hovoru, v porovnání s přístroji analogovými nebo IP telefony, více současně probíhajících hovorů po jediném telefonním čísle. Dále možnost zpracovávat více telefonních čísel, až 8, v jediném telefonu.

Zobrazuji všech 14 výsledků