DVEŘNÍ TELEFONY

DVEŘNÍ TELEFONY

Dveřní telefony a dveřní komunikátory lze rozdělit do následujících kategorií:

  1. Analogové univerzální dveřní telefony pro telefonní ústředny s možností připojení k většině pobočkových telefonních ústředen a to na běžný analogový port FXS. Výhodou je široká univerzálnost, nevýhodou vyšší cena v porovnání s dveřními telefony systémovými a ve většině případů připojení více vodiči s externím napájením.
  2. Systémové digitální dveřní komunikátory pro ústředny s připojením na speciální port v ústředně. Výhodou je zejména nízká cena, pouze 2 drátové připojení, bez nutnosti externího napájení a dlouhá životnost.
  3. IP dveřní komunikátory jsou určeny jak pro IP telefonní ústředny, tak pro přímou komunikaci, volání přímo například na mobilní telefon. Vlastní telefonní ústředna není nutná. Nevýhodou je vyšší cena, připojení na počítačovou síť, napájení samostatné nebo PoE, vyšší spotřeba energie i v pohotovostním režimu.
  4. Samostatné autonomní dveřní systémy, domácí telefony, domofony jak je známe z většiny bytových domů. Výhodou je zcela autonomní provoz bez telefonní ústředny. Ale naprostá nekompatibilita s ostatními komunikačními prostředky bez možnosti telefonních funkcí. Komunikátory tohoto typu nelze spojit s telefonní sítí a využívat praktických funkcí přesměrování hovorů a dalších.